Jumta un fasādes restaurācija

Ēku restaurācija mūsdienās tiek veikta ne tikai kultūrvēsturiskā mantojuma objektiem, bet arī, lai atjaunotu funkcionalitāti un laika gaitā radušos bojājumus.
Jumta Un Fasādes Restaurācija

Papildus tam, ka restaurāciju nereti veic senām ēkām, lai saglabātu to unikālo arhitektūru, atjaunot iespējams arī vienkāršu dzīvojamo māju vai tās daļu, nomainot tikai kvalitāti zaudējušās konstrukcijas un elementus, kā arī, ieviešot uzlabojumus. Šajā gadījumā ēkas vai tās daļas apjoms un funkcija var netikt mainīta.

Jumta restaurācija

Laika gaitā ēku jumti var mainīt izskatu, kļūstot nepievilcīgi, netīri, kā arī to krāsa var izbalēt un rasties dažādi bojājumi. Protams, tas ir atkarīgs no jumta seguma materiāla. Gadījumos, kad vispārējai jumta nomaiņai nav pietiekami daudz līdzekļu, vai arī tik nopietnas pārmaiņas nav nepieciešamas, ir iespējams veikt jumta restaurāciju – tā pārkrāsošanu, pārklāšanu ar aizsargājošu materiālu vai parastu notīrīšanu no sūnām, aļģēm u.c. vielu kārtas, kas uzkrājusies uz virsmas.

Ko var sniegt jumta pārkrāsošana? Izvēloties atbilstošu krāsu un to pareizi uzklājot, iespējams pagarināt jumta kalpošanas mūžu pat par 10 un vairāk gadiem. Taču ir gadījumi, kad pietiek ar jumta virsmas nomazgāšanu un apstrādi ar līdzekļiem, kas aizsargā no sūnu veidošanās. Tāpat mēdz gadīties, ka, piemēram, metāla jumts atsevišķās vietās ir sācis rūsēt un izskatās nepievilcīgi, tādēļ jaunas krāsas kārtas uzlikšana to ne tikai pasargās, bet arī padarīs estētiski baudāmāku.

Restaurāciju ir iespējams veikt arī citu materiālu jumtiem, piemēram, bitumenam, kas nereti apgrūtina ēku īpašniekus ar to, ka rodas sūces. Ja seguma stāvoklis ir apmierinošs, to nav nepieciešams demontēt. Atliek uzklāt vēl vienu kārtu speciāla materiāla, kas to aizsargās no sakaršanas un sasalšanas, kā arī neļaus notikt ūdens noplūdēm.

Fasādes restaurācija

Šis ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo restaurāciju nereti veic ar mērķi atjaunot ēkas senatnīgo un īpašo arhitektūru, kas prasa ļoti lielu precizitāti. Ja nepieciešams, var tikt atjaunoti dekoratīvie elementi un vēsturiskais krāsojums, kāds tas ēkai bijis pirmsākumos.

Taču, kā jau minēts iepriekš, restaurāciju neveic tikai seniem objektiem. To var īstenot arī jaunākām dzīvojamām ēkām, kas laika gaitā zaudējušas savu vizuālo pievilcību un, iespējams, arī funkcionalitāti. Tādos gadījumos tiek atjaunota objekta ārējās fasādes virsma, ar visiem tajā esošajiem elementiem, karnīzēm, vinjetēm utt. Ja nepieciešams, tiek veikts arī fasādes daļējs vai pilnīgs remonts, tās apstrāde. Piemēram, ja ēka būvēta no ķieģeļiem, arī tos iespējams atjaunot un restaurēt.

Arī koka fasādes var restaurēt, atjaunojot detaļas, noslīpējot veco krāsu un uzklājot jaunu, kā arī, izmantojot speciālu līdzekli, kas aizsargā koksni no mitruma un citu ārējās vides apstākļu iedarbības.

Restaurācijas process ir sarežģīts un laikietilpīgs. Lai pēc iespējas saglabātu ēkas oriģinalitāti un sīkās detaļas, ir jāveic izpēte par to, kā objekts izskatījies, nepieciešami precīzi mērījumi un plānošana, lai rastu vislabāko pieeju ēkas restaurācijai. Restaurācija nav tikai atjaunošana. Tā ir objektu un to detaļu atdzīvināšana, otrās elpas piešķiršana, lai arī mūsdienās cilvēki varētu izbaudīt un priecāties par to, kā, piemēram, izskatās pagājušā gadsimtā un vēl senāk celta ēka. Un, protams, tā arī ļauj saglabāt ēku labā stāvoklī ilgāk. Lai veiktu ēkas fasādes un jumta, kā arī citu daļu restaurāciju, nepieciešams izvēlēties prasmīgākos speciālistus, kas nodrošinās augstvērtīgu un ilgmūžīgu rezultātu.

monier-banner

Atklāj mūsu Monier zīmola plašo dakstiņu piedāvājumu